Terapia manualna – krok po kroku


Jak wygląda sesja terapii manualnej w Studiu Masaż & Wellness Kinga Urbańska? 🤔

 

Zarezerwuj termin, by umówić spotkanie.
Zadzwoń teraz + 48 698 567 872


Jeśli już umówiłaś / umówiłeś się na terapię manualną, termin zarezerwowany, to następnym krokiem jest pojawić się na wizycie z zapałem do zmian na lepsze!

Na pierwsze spotkanie:

✅ Zarezerwuj dodatkowe 20 minut
✅ WAŻNE: Przypomnij sobie historię wszelkich urazów, złamań, skręceń, stłuczeń - takich, po których nic się nie połamało, nie popękało ale bolało, które pamiętasz, były bolesne lub naraziły na przerwanie ciągłości skóry (te z dzieciństwa także). Upadki - np. z konia, z balkonu, z wanny (wiem, że każdy ma jakąś swoją historię, którą chciałby zakopać głęboko pod ziemie, ale tutaj może ona być pomocna i kluczowa). Weź pod uwagę porażenia prądem, poparzenia, nagłe wypadki, którym towarzyszył mocny stres czy emocje. Wszystko, po czym masz bliznę, lub tylko pamięć o wypadku.

Przeczytaj artykuł:

Czy dawny uraz może mieć wpływ na ciało i samopoczucie?

 
1. Spotkanie rozpoczniemy od obszernego wywiadu.

Opowiesz mi, co Cię sprowadza i jakie masz dolegliwości, kiedy się pojawiają, czy są ciągłe, od kiedy występują itd. Poproszę Cię o historię wypadków i urazów, które zdążyłeś/aś odszukać w swojej pamięci i zanotować. Mogą okazać się kluczowe w procesie terapeutycznym.

 
2. Przeprowadzimy analizę posturalną.

Na podstawie wizualnej analizy Twojego ciała określimy wstępne, możliwe do zaobserwowania zaburzenia w toniczności mięśniowej, ewentualne dysproporcje ustawienia ramion, łopatek, klatki piersiowej, miednicy, a także innych elementów składających się na dysbalans kręgosłupa lub ciała.

3. Następnie przeprowadzimy protokół palpacyjny.

Położysz się na plecach, a ja ocenię ruchomość wszystkich stawów począwszy od stóp, przez biodra, skończywszy na głowie. Sprawdzimy także przesuwalność tkanek i powłok brzusznych.

 
4. Czas na testy kinezjologiczne.

Sprawdzimy pracę układu nerwowego i jego zarządzanie danymi mięśniami. Testy pomogą odnaleźć struktury problematyczne, powiązane z aktualnymi dolegliwościami bólowymi. Ocenimy, czy napięcie mięśniowe danych struktur jest prawidłowe. Poszukamy miejsc o obniżonym napięciu, znajdziemy co je neguje i stopniowo będziemy przywracać układ ruchu i układ nerwowy do równowagi.

 
5. Przystąpimy do terapii manualnej.

Cały czas testując i kontrolując, czy obieramy właściwy tor działania.
Terapię zawsze prowadzimy na TWOJEJ skali bólowej.
od 1 do 10 - staramy się nigdy nie przekraczać 7.

Terapia nie musi być strasznie bolesna, aby była efektywna. :)

6. Po terapii.

Określimy dalszy tor działania, omówimy kolejne elementy konieczne do zrealizowania.

 
7. Ćwiczenia do domu.

Nauczę Cię jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, które są kluczowe w procesie terapii. Wspomogą Cię w szybszym i trwałym powrocie do sprawności i lepszego samopoczucia.

 
 

Do zobaczenia 😊